Clicky

Jak przetransportować zwłoki między miastami?

Śmierć bliskiej osoby to zawsze trudne doświadczenie, które wymaga od nas wielu decyzji i formalności. Jednym z problemów, z którymi możemy się spotkać, jest konieczność przetransportowania zwłok zmarłego między miastami. W jaki sposób to zrobić?

Kiedy i jak można przewozić zwłoki?

Bezpieczny przewóz zwłok w Szczecinie i innych miastach Polski jest możliwy pod warunkiem, że zostały one odpowiednio zabezpieczone i opatrzone dokumentacją. Zgodnie z prawem, zwłoki muszą być umieszczone w trumnie lub urnie, która zapewnia szczelność i higienę. Ponadto, trzeba posiadać zaświadczenie lekarskie o zgonie oraz zezwolenie na transport zwłok wydane przez sanepid.

Jeśli chcemy przewieźć zwłoki do innego kraju, musimy dodatkowo spełnić wymagania stawiane przez państwo docelowe. Mogą one dotyczyć np. terminu transportu, sposobu konserwacji ciała, rodzaju trumny lub urny, czy obowiązku kremacji. Warto więc wcześniej sprawdzić te informacje na stronach internetowych konsulatów lub ambasad.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy pogrzebowej?

Przewóz zwłok między miastami to zadanie, które wymaga odpowiedniego sprzętu, doświadczenia i profesjonalizmu. Dlatego warto powierzyć je firmie pogrzebowej, która oferuje taką usługę. Należy sprawdzić, czy firma posiada odpowiednie uprawnienia i certyfikaty do przewozu zwłok krajowych i zagranicznych oraz zapytać o zakres usług, koszt transportu, sposób płatności i ubezpieczenie. Dobrze jest także zapoznać się wcześniej z opiniami innych klientów na temat jakości i rzetelności firmy.

Transport zwłok między miastami to nie tylko kwestia logistyczna, ale także emocjonalna. Chcemy zapewnić naszym bliskim godny pochówek w miejscu, które dla nich było ważne. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy pogrzebowej, która zajmie się wszystkimi formalnościami i zapewni bezpieczny i szybki transport zwłok. Jeśli szukasz przewozu zwłok w Szczecinie lub okolicach, zapraszamy do kontaktu z nami. Jesteśmy salonem pogrzebowym z wieloletnim doświadczeniem i wysokim standardem obsługi.

 

 • "Nie żyjemy, aby umierać...ale umieramy, aby żyć wiecznie"

  M. Buchberger
Wysokiej klasy pogrzeby oraz usługi kamieniarskie
Zapraszamy do sprawdzenia
naszej oferty usług pogrzebowych
ORKUS PROFESJONALNE USŁUGI POGRZEBOWE
Salon Pogrzebowy „Orkus” od roku 1990 cieszy się w Szczecinie renomą profesjonalnej firmy, która kredyt zaufania udzielony w dniach żałoby spłaca z szacunkiem i rzetelnością. Nasza misja obejmuje wsparcie bliskich zmarłej osoby i realizację przedstawionej koncepcji pochówku w atmosferze powagi i godności. Zgłoszenia możliwości współpracy przyjmujemy całą dobę. 
DANE DO KONTAKTU:
Salon usług pogrzebowych ORKUS
 • ul. Ku Słońcu 19
  71-073 Szczecin
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Biuro: tel. 91 485 63 33
  Biuro: fax. 91 485 64 44
  Biuro: kom. 601 794 048
 • Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe:
  tel. 91 485 68 56
ORGANIZACJA POGRZEBÓW:
OFERTA SPRZEDAŻY:

Copyright © 2024 www.orkus.com.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.