Clicky

 • Organizacja pogrzebów

  Ceremonie pogrzebowe

Telefon Orkus

ORGANIZACJA POGRZEBÓW W SZCZECINIE

KOMPLEKSOWA ORGANIZACJA CEREMONII POCHÓWKU

Świadczymy usługi pogrzebowe – tradycyjne, lub poprzedzone kremacją. Jesteśmy przygotowani na organizację każdego rodzaju ceremonii, zarówno świeckiej jak i związanej z konkretnym wyznaniem. Przedstawionej przez Państwa koncepcji możemy dobrać odpowiednią oprawę, np. obecność orkiestry. Naszym priorytetem jest zawsze zachowanie wzniosłości chwili i podkreślenie szacunku do żegnanej osoby. 

Ceremonie pogrzebowe organizowane i zabezpieczane przez nasz Salon to przede wszystkim relatywnie niskie koszty przy wysokim poziomie usług. Naszym priorytetem jest dopasowanie okoliczności pochówku do Państwa oczekiwań, w atmosferze zrozumienia i współczucia. Obok indywidualnego podejścia do każdej sytuacji nasza propozycja to także: 

 • Wykwalifikowani pracownicy przystępujący do swoich zadań z wyczuciem i empatią

 • Przyjmowanie zgłoszeń i wstępne omawianie okoliczności – 24 h 

 • Kompleksowa organizacja i obsługa pogrzebów 

 • Dokładne dostosowanie do Państwa możliwości finansowych, możliwość ustalenia nieprzekraczalnego pułapu budżetowego 

 • Przyjmowanie zleceń przez telefon, jak również w domu Klienta 

 • Obsługa procedur i formalności związanych ze zgonem 

POGRZEBY TRADYCYJNE - CEREMONIE O ODPOWIEDNIM CHARAKTERZE

Profesjonalna organizacja pogrzebów tradycyjnych to przede wszystkim dopasowanie ceremonii pogrzebowej do przekonań osoby zmarłej i jej rodziny. Charakter uroczystości powinien być zgodny z perspektywą jej uczestników. Z tego powodu nasz salon to nie tylko organizacja pogrzebów w obrządku rzymsko-katolickim, obsługujemy również ceremonie pogrzebowe innych wyznań. Oferta naszego salonu to również pogrzeby świeckie i pogrzeby z asystą wojska.

Nasze zadanie to kompleksowa obsługa chwili najważniejszego pożegnania zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Pracownicy naszego Salonu skierowani do wsparcia uroczystości to specjalnie wyszkolony personel funeralny w stosownych strojach, dbający o podkreślenie powagi ceremonii i traktujący swoje obowiązki z szacunkiem oraz współczuciem. W przypadku nagłych pytań o organizację ceremonii pogrzebowej można skorzystać z całodobowego numeru telefonu: 91 485 68 56 

POGRZEBY INNYCH WYZNAŃ - CEREMONIE POGRZEBOWE W ZGODZIE Z PRZEKONANIAMI I WIARĄ

Współczesne społeczeństwo nie jest w żaden sposób jednolite jeśli chodzi o praktyki religijne, profesjonalny salon pogrzebowy jest więc przygotowany na organizację ceremonii charakterystycznej dla danej wiary i tradycji.

Rozumiejąc Państwa oczekiwania jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na organizację pogrzebów różnych wyznań – nasza oferta to pogrzeby prawosławne, pogrzeby prawosławne, pogrzeby żydowskie, pogrzeby muzułmańskie, a także pogrzeby ewangelickie i inne. Jak w każdym przypadku, organizacja uroczystości profilowanej jako pogrzeb innego wyznania to specjalnie przeszkoleni i doświadczeni pracownicy, obeznani ze specyfiką Państwa wymagań i oczekiwań.

POGRZEBY W STYLU ŚWIECKIM - PRAKTYCZNIE NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI OPRAWY CEREMONII

Organizacja pogrzebów świeckich, czyli ceremonie pożegnania osób nie związanych z żadnym wyznaniem to również część oferty naszego salonu. Realizując zlecenie takiego pochówku kierujemy się szacunkiem dla woli osoby zmarłej, uroczystość ma taką formę jakiej osoba żegnana mogłaby sobie życzyć. Pogrzeby świeckie wyróżniają się przede wszystkim brakiem osoby duchownej, czuwającej nad przebiegiem ceremonii. W jej miejsce możemy zapewnić obecność świeckiego Mistrza Ceremonii.

W takim przypadku przebieg uroczystości pożegnalnych będzie niepowtarzalny, jako wynikający z indywidualnych ustaleń. Mistrzowie Ceremonii delegowani do organizacji pogrzebów świeckich czuwają nad przebiegiem pochówku, a jednocześnie zapewniają obecnym otuchę i pocieszenie, jakże potrzebne w ciężkich i wyjątkowych zarazem chwilach. Obok charakteru pracy osoby czuwającej nad przebiegiem pożegnania, ustalamy również charakter akcesoriów funeralnych, na przykład zastąpienie charakterystycznego dla pochówków chrześcijańskich krzyża kamiennym postumentem, albo blokiem marmuru. 

PLANOWANIE POGRZEBU - JEŚLI JEST MOŻLIWOŚĆ PODJĘCIA I UPORZĄDKOWANIA DECYZJI

Planowanie pogrzebu, inaczej funeral pre-plannig to usługa polegająca na zabezpieczeniu przebiegu, formy oraz charakteru uroczystości pogrzebowych w sposób pozostający w zgodzie z naszą wolą i perspektywą. Obecność usługi planowania pogrzebu w ofercie każdego profesjonalnego Salonu Pogrzebowego jest konsekwencją współczesnego tempa życia oraz powszechnej bolączki cywilizacyjnej, czyli osamotnienia osób starszych. Brak żywych relacji z otoczeniem, jaki cechuje coraz większą ilość osób w podeszłym wieku to jednocześnie brak ludzi obeznanych z zapatrywaniami dotyczącymi ostatniego pożegnania. Planowanie pogrzebu, podobnie jak napisanie testamentu podnosi uczucie komfortu psychicznego dzięki szczegółowemu określeniu charakteru i przebiegu pogrzebu.

Planowanie pogrzebu można znaleźć w ofertach usług funeralnych pod różnymi nazwami – obok Funeral Pre-plannig pojawia się też nazwa Memorial Service Pre-Planning, zawsze jednak chodzi o ułożenie spraw związanych z przebiegiem pochówku, czasem na życzenie osoby, która jeszcze żyje, a czasem na życzenie jej bliskich. Ustalenia związane z zaplanowaniem ceremonii pogrzebowej dotyczą zazwyczaj rodzaju pochówku (pogrzeby tradycyjne, kremacje), obecności symboli religijnych i akcentów wyznaniowych, a także obecności gości. Co ważne – planowanie pogrzebu na ogół nie wymaga opłaty z góry za umawiane usługi, jednak w przypadku osób, które nie chcą obciążać swojej rodziny finansowo jest możliwość wcześniejszego uiszczenia należności.

 • "Nie żyjemy, aby umierać...ale umieramy, aby żyć wiecznie"

  M. Buchberger
Wysokiej klasy pogrzeby oraz usługi kamieniarskie
Zapraszamy do sprawdzenia
naszej oferty usług pogrzebowych
ORKUS PROFESJONALNE USŁUGI POGRZEBOWE
Salon Pogrzebowy „Orkus” od roku 1990 cieszy się w Szczecinie renomą profesjonalnej firmy, która kredyt zaufania udzielony w dniach żałoby spłaca z szacunkiem i rzetelnością. Nasza misja obejmuje wsparcie bliskich zmarłej osoby i realizację przedstawionej koncepcji pochówku w atmosferze powagi i godności. Zgłoszenia możliwości współpracy przyjmujemy całą dobę. 
DANE DO KONTAKTU:
Salon usług pogrzebowych ORKUS
 • ul. Ku Słońcu 19
  71-073 Szczecin
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Biuro: tel. 91 485 63 33
  Biuro: fax. 91 485 64 44
  Biuro: kom. 601 794 048
 • Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe:
  tel. 91 485 68 56
ORGANIZACJA POGRZEBÓW:
OFERTA SPRZEDAŻY:

Copyright © 2024 www.orkus.com.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.