Clicky

 • Uroczystości z kremacją

  Kremacje – Szczecin

Telefon Orkus

Realizujemy zlecenia ceremonii kremacyjnych. Dokładamy wszelkich starań, aby kremacje i wszystkie czynności z nimi związane odbywały się z całkowitym poszanowaniem osoby zmarłej oraz jej bliskich. Zapewniamy obsługę całego pogrzebu, który może odbywać się w dowolnym, wybranym przez Państwa obrządku. W razie wątpliwości służymy pomocą w objaśnieniu wszystkich kwestii dotyczących kremacji zwłok.

Zajmujemy się również załatwianiem formalności związanych z tym rodzajem pochówku. Na Państwa życzenie i po upoważnieniu zajmujemy się wyrobieniem stosownych dokumentów. Kremacje zazwyczaj kończą się pożegnaniem prochów i złożeniem ich w grobowcu lub kolumbarium.
Przypominamy, że zgodnie z przepisami prawa nie ma możliwości rozsypywania prochów osoby zmarłej, ani do morza, ani na „polach pamięci”, nie rozważamy również możliwości tworzenia biżuterii z prochów osoby zmarłej, ponieważ ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych stanowi w polskim prawie katalog zamknięty metod grzebania szczątków.

Ze względu na to, iż nasz zakład mieści się w Szczecinie, swoją ofertę kierujemy głównie do mieszkańców tego miasta oraz pobliskich miejscowości.

Jak przebiegają kremacje?

Podczas kremacji ciało zmarłego zostaje spopielone w specjalnym piecu kremacyjnym. Ciało umieszcza się w trumnie wykonanej z drewna, wikliny lub prasowanej tektury. Trumny do kremacji nie są lakierowane i nie posiadają elementów ozdobnych wykonanych z metalu lub tworzyw sztucznych. Przed spaleniem trumny bliscy mogą pożegnać się ze zmarłym. Samo spalenie trwa od 1,5 do 3 godzin, po czym prochy umieszczane są w urnie, którą następnie można złożyć w grobowcu lub kolumbarium.

Przygotowanie ciała do kremacji

Przygotowanie ciała do kremacji przebiega podobnie jak w przypadku tradycyjnego pochówku. Znaczącą różnicę stanowi jednak ubiór zmarłego. Zaleca się ubierać osobę zmarłą w odzież wykonaną z naturalnych materiałów takich jak len, bawełna, satyna czy jedwab. Zmarły może mieć na sobie również specjalny całun, czyli wełnianą tkaninę służącą do przykrywania zwłok. Ważne jest to, aby w trumnie nie umieszczać żadnych przedmiotów czy biżuterii.

 • "Nie żyjemy, aby umierać...ale umieramy, aby żyć wiecznie"

  M. Buchberger
Wysokiej klasy pogrzeby oraz usługi kamieniarskie
Zapraszamy do sprawdzenia
naszej oferty usług pogrzebowych
ORKUS PROFESJONALNE USŁUGI POGRZEBOWE
Salon Pogrzebowy „Orkus” od roku 1990 cieszy się w Szczecinie renomą profesjonalnej firmy, która kredyt zaufania udzielony w dniach żałoby spłaca z szacunkiem i rzetelnością. Nasza misja obejmuje wsparcie bliskich zmarłej osoby i realizację przedstawionej koncepcji pochówku w atmosferze powagi i godności. Zgłoszenia możliwości współpracy przyjmujemy całą dobę. 
DANE DO KONTAKTU:
Salon usług pogrzebowych ORKUS
 • ul. Ku Słońcu 19
  71-073 Szczecin
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Biuro: tel. 91 485 63 33
  Biuro: fax. 91 485 64 44
  Biuro: kom. 601 794 048
 • Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe:
  tel. 91 485 68 56
ORGANIZACJA POGRZEBÓW:
OFERTA SPRZEDAŻY:

Copyright © 2024 www.orkus.com.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.