Clicky

 • Transport zwłok

  Przewóz zwłok – Szczecin

Telefon Orkus

Oferujemy usługi w zakresie całodobowego przewozu zwłok na terenie Polski oraz za granicą. Transportujemy zwłoki z miejsca zgonu do przechowalni lub prosektorium (jeśli konieczna jest sekcja), a także podczas organizowanych przez nas uroczystości pogrzebowych – z domu pogrzebowego do kaplicy i na cmentarz.

Dysponujemy flotą specjalistycznych pojazdów służących do świadczenia tego rodzaju usług, czyli karawanów. Spełniają one wszystkie wymogi sanitarne. Dokładamy wszelkich starań, aby przewóz zwłok odbył się z należytym poszanowaniem osoby zmarłej. Operujemy również pomoc w dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności, szczególnie w przypadku międzynarodowego przewozu zwłok. Po otrzymaniu od Państwa stosownych upoważnień zajmujemy się wszystkim w Państwa imieniu. Nasz zakład zlokalizowany jest w Szczecinie.

Wymagania i przepisy związane z przewozem zwłok

Przewóz zwłok mogą organizować jedynie firmy posiadające specjalne pozwolenie. Rodzinie osoby zmarłej nie wolno przewozić zwłok samodzielnie, chyba że mówimy o urnie z prochami. Procedura wydawania zaświadczeń i pozwoleń do przewozu szczątków osoby zmarłej jest obwarowana wymaganiami sanitarnymi i technicznymi. Jeśli przyczyna śmierci została określona, wówczas do transportu wystarczy akt zgonu, w innych przypadkach wymaga się dokumentu wykluczającego chorobę zakaźną jako przyczynę zgonu.

Pojazd przeznaczony do przewozu zwłok, czyli karawan musi być wyposażony w konkretne elementy. Przede wszystkim musi posiadać specjalną ściankę separującą kabinę kierowcy od części, w której znajduje się ciało osoby zmarłej, a także zabezpieczenia zapobiegające przesuwaniu się trumny podczas transportu. Podłoga wewnątrz karawanu musi być wykonana z materiałów odpornych na działanie środków dezynfekujących. Ponadto, pojazd musi posiadać specjalne oznaczenia informujące o jego przeznaczeniu.

Podobnie jak w przypadku organizacji pogrzebu, nie ma potrzeby zajmowania się wszystkim osobiście – usługi pogrzebowe świadczone przez nasz Salon kompleksową obejmują również i tę sprawę.

 • "Nie żyjemy, aby umierać...ale umieramy, aby żyć wiecznie"

  M. Buchberger
Wysokiej klasy pogrzeby oraz usługi kamieniarskie
Zapraszamy do sprawdzenia
naszej oferty usług pogrzebowych
ORKUS PROFESJONALNE USŁUGI POGRZEBOWE
Salon Pogrzebowy „Orkus” od roku 1990 cieszy się w Szczecinie renomą profesjonalnej firmy, która kredyt zaufania udzielony w dniach żałoby spłaca z szacunkiem i rzetelnością. Nasza misja obejmuje wsparcie bliskich zmarłej osoby i realizację przedstawionej koncepcji pochówku w atmosferze powagi i godności. Zgłoszenia możliwości współpracy przyjmujemy całą dobę. 
DANE DO KONTAKTU:
Salon usług pogrzebowych ORKUS
 • ul. Ku Słońcu 19
  71-073 Szczecin
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Biuro: tel. 91 485 63 33
  Biuro: fax. 91 485 64 44
  Biuro: kom. 601 794 048
 • Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe:
  tel. 91 485 68 56
ORGANIZACJA POGRZEBÓW:
OFERTA SPRZEDAŻY:

Copyright © 2024 www.orkus.com.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.