Clicky

 • Ekshumacje

  Ekshumacje

Telefon Orkus

Oferujemy usługi w zakresie przeprowadzania ekshumacji, czyli wydobycia szczątków lub zwłok w celu przeniesienia ich do innego grobu, albo na potrzeby badań. Zawsze pracujemy zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych. Dysponujemy do tego odpowiednim sprzętem takim jak specjalnie skrzynki ekshumacyjne i trumny.

Sam przebieg ekshumacji różni się w zależności od czasu, jaki upłyną od pochówku. Ciało ludzkie ulega mineralizacji zazwyczaj w ciągu 10-20 lat. Jeśli dokonujemy ekshumacji jeszcze przed procesem mineralizacji, wydobywamy je razem z trumną i przewozimy do nowego miejsca pochówku. Natomiast, jeśli ciało uległo mineralizacji, wydobyte szczątki umieszczamy w trumnie ekshumacyjnej i dopiero transportujemy w wybrane miejsce.

Dokładamy wszelkich starań, aby cały proces ekshumacji przebiegł z poszanowaniem zmarłego oraz jego bliskich. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet mimo upływu czasu może być to dla Państwa ciężkie przeżycie. Oferujemy pomoc w dopełnieniu formalności oraz szczegółowym wyjaśnieniu wszystkich spraw związanych z ekshumacją.

Ekshumacje zgodnie z zaleceniami administracyjnymi

Ekshumacji można dokonać wyłącznie po uzyskaniu zgody oddziału Państwowej Inspekcji Sanitarnej (sanepid), na którego terenie znajduje się grób przeznaczony do ekshumacji. W przypadku, gdy dokonano jej w okresie krótszym niż 20 lat sanepid może wyznaczyć przedstawiciela obecnego przy ekshumacji. Należy również uzyskać zgodę zarządu cmentarza, na który ekshumowane szczątki będą przeniesione. Wszystkich związanych z tym formalności dopełnimy za Państwa.

Osoby upoważnione do żądania ekshumacji

Wniosek o wykonanie ekshumacji mogą złożyć osoby upoważnione do wcześniejszego pochówku zmarłego, czyli osoby połączone z nim stopniem pokrewieństwa. Może to być m.in.:

 • żona/mąż osoby zmarłej;
 • krewni zstępni, czyli dziecko, wnuk, prawnuk itp.;
 • krewni wstępni, czyli rodzice, dziadkowie, pradziadkowie itp.;
 • krewni boczni do czwartego stopnia pokrewieństwa;
 • osoba dobrowolnie zobowiązująca się do wcześniejszego pochówku.

Ponadto wniosek ten może zostać złożony przez prokuraturę lub sąd. Ma to miejsce zazwyczaj w przypadku, gdy pojawiają się wątpliwości co do przyczyny śmierci i jest to jedyny sposób na wyjaśnienie danej sprawy.

 • "Nie żyjemy, aby umierać...ale umieramy, aby żyć wiecznie"

  M. Buchberger
Wysokiej klasy pogrzeby oraz usługi kamieniarskie
Zapraszamy do sprawdzenia
naszej oferty usług pogrzebowych
ORKUS PROFESJONALNE USŁUGI POGRZEBOWE
Salon Pogrzebowy „Orkus” od roku 1990 cieszy się w Szczecinie renomą profesjonalnej firmy, która kredyt zaufania udzielony w dniach żałoby spłaca z szacunkiem i rzetelnością. Nasza misja obejmuje wsparcie bliskich zmarłej osoby i realizację przedstawionej koncepcji pochówku w atmosferze powagi i godności. Zgłoszenia możliwości współpracy przyjmujemy całą dobę. 
DANE DO KONTAKTU:
Salon usług pogrzebowych ORKUS
 • ul. Ku Słońcu 19
  71-073 Szczecin
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Biuro: tel. 91 485 63 33
  Biuro: fax. 91 485 64 44
  Biuro: kom. 601 794 048
 • Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe:
  tel. 91 485 68 56
ORGANIZACJA POGRZEBÓW:
OFERTA SPRZEDAŻY:

Copyright © 2024 www.orkus.com.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.