Clicky

Jak wygląda pogrzeb z kremacją?

Wybór między tradycyjnym pogrzebem a kremacją jest jednym z najtrudniejszych aspektów organizacji ceremonii pogrzebowej. O ile tradycyjny pogrzeb jest bardziej powszechny i znany, o tyle kremacja wciąż budzi wiele pytań i niejasności. Jeśli zastanawiasz się, jak przebiega proces kremacji i co go różni od innych form pochówku, ten wpis jest dla Ciebie. Znajdziesz tu informacje na temat kremacji w Szczecinie i sposobów jej organizacji.

Proces kremacji: co się dzieje?

Kremacja to proces polegający na spopieleniu ciała zmarłego w specjalnych piecach kremacyjnych. Na początku ciało jest przygotowywane do kremacji, co obejmuje m.in. ubranie w specjalne szaty i umieszczenie w trumnie. Wszystko to odbywa się w ścisłej zgodności z obowiązującymi przepisami i wymogami sanitarnymi.

Po przygotowaniu ciała, trumna zostaje umieszczona w piecu kremacyjnym, gdzie pod wpływem wysokiej temperatury ciało zostaje spalone. Proces kremacji trwa około 2 godzin i odbywa się w temperaturze około 1000 stopni Celsjusza. Proces ten jest bardzo kontrolowany i zgodny z wszelkimi normami bezpieczeństwa oraz higieny. Po zakończeniu kremacji, prochy zmarłego są umieszczane w urnie, która później może być pochowana na cmentarzu lub przechowywana w inny, wybrany przez rodzinę sposób.

Ceremonia pogrzebowa z kremacją

Pogrzeb z kremacją nie różni się znacząco od tradycyjnej ceremonii pogrzebowej. Często rozpoczyna się od mszy żałobnej, podczas której rodzina i przyjaciele mogą oddać hołd zmarłemu i wspomnieć najpiękniejsze chwile spędzone wspólnie. Po mszy, zamiast procesji na cmentarz, odbywa się ceremonia kremacyjna. Jej kulminacyjnym momentem jest umieszczenie trumny w piecu kremacyjnym.

Po kremacji, rodzina otrzymuje urnę z prochami, którą może zabrać na cmentarz i pochować w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu. W przypadku kremacji w Szczecinie, istnieje kilka opcji co do miejsca pochówku urny, w tym specjalne kolumbaria oraz miejsca na tradycyjnych cmentarzach.

 • "Nie żyjemy, aby umierać...ale umieramy, aby żyć wiecznie"

  M. Buchberger
Wysokiej klasy pogrzeby oraz usługi kamieniarskie
Zapraszamy do sprawdzenia
naszej oferty usług pogrzebowych
ORKUS PROFESJONALNE USŁUGI POGRZEBOWE
Salon Pogrzebowy „Orkus” od roku 1990 cieszy się w Szczecinie renomą profesjonalnej firmy, która kredyt zaufania udzielony w dniach żałoby spłaca z szacunkiem i rzetelnością. Nasza misja obejmuje wsparcie bliskich zmarłej osoby i realizację przedstawionej koncepcji pochówku w atmosferze powagi i godności. Zgłoszenia możliwości współpracy przyjmujemy całą dobę. 
DANE DO KONTAKTU:
Salon usług pogrzebowych ORKUS
 • ul. Ku Słońcu 19
  71-073 Szczecin
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Biuro: tel. 91 485 63 33
  Biuro: fax. 91 485 64 44
  Biuro: kom. 601 794 048
 • Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe:
  tel. 91 485 68 56
ORGANIZACJA POGRZEBÓW:
OFERTA SPRZEDAŻY:

Copyright © 2024 www.orkus.com.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.